برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
علمی

آلمانی‌ها رهبر توسعه جت‌های مافوق‌ صوت!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پولاریس، یک شرکت هوافضای آلمانی است که ۱۵ آزمایش پروازی اولیه MIRA-Light خود را با موفقیت به پایان رساند؛ این پروازهای آزمایشی در طول سه روز، بین ۲۲ اوت تا ۸ سپتامبر انجام شد و قرار بود سیستم‌های آیرودینامیک و کنترل پرواز خودرو را در آماده‌سازی برای نمونه اولیه هواپیمای فضایی در مقیاس بزرگ‌تر که شرکت قصد دارد به آن مجهز کند، آزمایش کند.

MIRA-Light فقط ۸.۲ فوت (۲.۵ متر) طول دارد و با استفاده از چهار فن برقی پرواز می‌کند. هر دو هواپیمای فضایی MIRA نمونه‌های اولیه مدل نهایی نمایشی این شرکت، NOVA هستند.

پولاریس قصد دارد پس از آزمایش MIRA مجدداً طول وسیله نقلیه را افزایش دهد، این بار به طول ۲۲ فوت (۶.۷ متر). NOVA با استفاده از چهار موتور جت با سوخت نفت سفید، علاوه بر موتور هوا اسپایک کاربردی خود، پرواز خواهد کرد. کمپین آزمایشی این وسیله نقلیه شامل پروازهای موشکی کامل در جو فوقانی زمین است که با سرعت مافوق صوت انجام می شود.

آلمانی‌ها رهبر توسعه جت‌های مافوق‌ صوت!

اگر همه چیز با ماموریت‌های نمایشی آتی MIRA به خوبی پیش برود، پرواز NOVA در سال ۲۰۲۴ آغاز خواهد شد.

توسعه و ساخت MIRA-Light، MIRA و NOVA از سال ۲۰۲۰ در دست انجام است. پولاریس امیدوار است که همه آنها را به وسیله حمل و نقل چند منظوره و مافوق صوت خود، AURORA، به اوج برساند.

طبق وب‌سایت این شرکت، هواپیماهای فضایی Polaris طراحی آینده AURORA را به‌عنوان توانایی حمل محموله تا ۲۲۰۰۰ پوند (۱۰،۰۰۰ کیلوگرم) به سرعت‌های زیر مداری و حداکثر ۲۲۰۰ پوند (۱۰۰۰ کیلوگرم) به مداری با هر تمایلی به بازار عرضه می‌کند.

Polaris Spaceplanes امیدوار است پرواز AURORA را در سال ۲۰۲۶ یا ۲۰۲۷ آغاز کند.

منبع: space

بیشتر بخوانید:

پهپاد کوچک جنگنده چند میلیون دلاری را نابود کرد/ عکس

آمریکا بمب‌افکن‌های خود را بازسازی می‌کند/ عکس

۲۲۷۲۲۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا