برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
علمی

از ایلان ماسک به‌خاطر «نئونازی» خواندن یک جوان ۲۲ ساله شکایت شد!

از ایلان ماسک، مالک میلیارد شبکه اجتماعی ایکس به دلیل نئونازی خواندن یک مرد شکایت شده است. «بن برودی» ۲۲ ساله که این شکایت را ثبت کرده است، ماسک را متهم کرده که در تابستان امسال با انتشار پست‌های گمراه‌کننده‌ای در مورد درگیری نئونازی‌ها، به او چنین تهمتی زده است.

در ماه ژوئن، درگیری بین دو گروه با سیاست‌های راست تندرو شکل گرفت. به‌زودی ویدیوهای این درگیری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و کاربران به‌اشتباه ادعا کردند که یکی از این افراد یک مأمور فدرال است و سعی کردند تا او را شناسایی کنند. برودی به‌اشتباه به‌عنوان مردی که در ویدیو حضور داشت شناسایی شد و ماسک با پاسخ دادن به چنین ادعاهایی در شبکه اجتماعی ایکس، آن‌ها را در معرض دید بیش از ۱۴۷ میلیون فالوور خود قرار داد.

شکایت از ایلان ماسک

از ایلان ماسک به‌خاطر «نئونازی» خواندن یک جوان ۲۲ ساله شکایت شد!

در ۲۷ ژوئن، ماسک به پستی که حاوی ویدیویی از این درگیری بود پاسخ داد و ادعا کرد که برودی بخشی از یک عملیات «پرچم دروغین» بوده است. او در پست خود که هنوز حذف نشده است، نوشت: «به‌نظر می‌رسد یکی از آن‌ها دانشجوی کالج است (که می‌خواهد به دولت بپیوندد) و دیگری شاید یکی از اعضای جنبش انتیفا (Antifa) باشد، اما با تمام این وجود احتمالاً همه آن‌ها یک وضعیت پرچم دروغین است.»

با وجود این اتفاقات، اکنون «مارک بنکستون»، وکیل برودی در شبکه اجتماعی ایکس نوشته است: «بدنام شدن توسط شخصی به معروفیت ماسک تجربه‌ای کاملاً دلهره آور است و بن را حیرت زده، سرگردان و نسبت به عواقب آن در آینده نگران کرده است.»

از ایلان ماسک به‌خاطر «نئونازی» خواندن یک جوان ۲۲ ساله شکایت شد!

الکس جونز و ایلان ماسک

برودی در شکایت خود ادعا کرده که به دلیل کمپین آزار و اذیتی که توسط پست‌های ایلان ماسک شکل گرفته و او در آن‌ها به‌عنوان یک نئونازی شناخته شده است، مجبور شده تا همراه با خانواده‌اش خانه خود را ترک کند.

بنکستون قبلاً در پرونده‌ای علیه «الکس جونز» وکالت والدین دو دانش‌آموز «دبستان سندی هوک» را برعهده داشته است. جونز که یک مستندساز و تئوری پرداز توطئه آمریکایی است، به دروغ ادعا کرده بود که حادثه تیراندازی دبستان سندی هوک در سال ۲۰۱۲ هرگز اتفاق نیفتاده است. در نهایت، او موفق شد تا ۴۵ میلیون دلار غرامت از جونز دریافت کند.

۲۲۷۲۲۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا