برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
سیاسی

استیضاح بایدن نزدیک است

کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در گفت‌وگویی با شبکه خبری فاکس نیوز گفت: اگر به تمامی اطلاعاتی که ما تاکنون جمع آوری کرده‌ایم، نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید که این یک گام طبیعی است که رویه استیضاح را به جلو پیش ببرید.

وی افزود: اگر درک کنید که این چه معنایی دارد می‌فهمید که برای کنگره اوج اختیار قانونی را ایجاد می‌کند که به تمامی اطلاعات مورد نیاز دسترسی داشته باشد.

مک کارتی به عنوان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اختیار این را دارد که جمهوری خواهان کنگره را برای اجرای یک پرونده استیضاح علیه جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور توانمند سازد.

مک کارتی تا ماه گذشته میلادی وقتی که به احتمال روند استیضاح اشاره کرد، مایل به انجام این کار نبود. اما اخیرا وی اعلام کرده که اگر بایدن مدارکی را که قانونگذاران جمهوری خواه خواهانش هستند، ارائه نکند، چنین روندی می‌تواند سپتامبر آغاز شود.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه مصاحبه خود به نقاط عطف در تحقیقات از سوی جمهوری خواهان درباره فساد ادعایی خانواده بایدن اشاره کرد و به عنوان مثال گفت که سوابق بانکی نشان می‌دهد در زمانی که بایدن از ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ معاون باراک اوباما، رئیس جمهوری وقت بود، خانواده بایدن ۲۰ شرکت صوری ایجاد کرده و ۱۶ مورد دریافتی از رومانی داشته که به ۹ نفر از اعضای خانواده واریز شده است.

مک کارتی در ادامه به اتهامات مطرح شده از سوی یک مخبر اف.بی.آی اشاره کرد که مدعی شده از بایدن در زمانیکه معاون اوباما بود، رشوه دریافت کرده است.

وی افزود: وقتی شما به این اطلاعات نگاه می‌کنید، شبیه به یک فرهنگ فاسد است که در تمامی خانواده بایدن اتفاق افتاده. باید بتوانید به جامعه آمریکا پاسخ دهید. مردم آمریکا حق دارند که پاسخ را بدانند. چه کسی دروغ می‌گوید؟ اطلاعات چه می‌گوید؟ چه کسی و چه دولت‌های خارجی پرداخت کرده‌اند؟

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در پاسخ به اینکه آیا جمهوری خواهان برای آغاز روند استیضاخ در شروع به کار مجدد کنگره در ماه آتی میلادی رای کافی دارند یا خیر، گفت:‌ این مساله زمانی که قانونگذاران به واشنگتن برگردند، مورد بحث قرار می‌گیرد. ما نمی‌دانیم که تمام این مدت رئیس جمهوری داشته به مردم آمریکا دروغ می‌گفته یا خیر. هر قدمی که برمی‌داریم با آنچه بایدن قبلا گفته بود، در تناقض است. آیا می‌توانید تصور کنید که شما یک معاون رئیس جمهور هستید و اعضای خانواده شما ۲۰ شرکت صوری راه اندازی می‌کنند؟

مک کارتی ادامه داد: برای آنکه بتوانیم پاسخ سوئلات خود را بیابیم به تحقیق برای استیضاح به منظور توانمندسازی کنگره نیاز داریم تا به پاسخ‌هایی که مردم آمریکا مستحق آن هستند، دست پیدا کنیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا