برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
فرهنگی و هنری

اعلام زمان یک جشنواره سینمایی دیگر

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، زمان برگزاری شصت‌وهفتمین جشنواره‌ منطقه‌ای سینمای جوان یاسوج-دنا مشخص شد، که طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، ۳ تا ۶ مهرماه ۱۴۰۲، به مدت ۴ روز، استان کهگیلویه و بویراحمد میزبان فیلم‌سازان و عکاسان جوان ۱۰ استان کشور خواهد بود.

شصت‌وهفتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان یاسوج–دنا که با هدف شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی، تثبیت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان یکی از مقوله‌های مهم فرهنگی با رویکرد ایجاد تنوع و تکثر در انواع فیلم کوتاه از طریق تاکید بر ژانرهای سینمایی برگزار می‌شود.

این دوره از جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان که قرار بود در بازه زمانی ۱۰ تا ۱۳ تیرماه ۱۴۰۲ در شهر یاسوج برگزار شود، به دلیل سفر استانی رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویراحمد و آغاز ماه محرم و صفر، به مهرماه ۱۴۰۲ موکول شد.

در شصت‌وهفتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان یاسوج–دنا، توجه به سینمای بومی و فیلم‌های ژنریک در اولویت انتخاب و داوری خواهند بود و هنرمندان ۱۰ استان (فارس، خوزستان، خراسان شمالی، کرمانشاه، آذربایجان غربی، ایلام، لرستان، مرکزی، همدان و کهگیلویه و بویراحمد) میهمانان شصت‌وهفتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان یاسوج–دنا هستند که در دو بخش فیلم کوتاه و عکس به رقابت می‌پردازند.

شصت‌وهفتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان یاسوج ۳ تا ۶ مهرماه ۱۴۰۲ به میزبانی انجمن سینمای جوانان ایران- دفتر یاسوج و به دبیری امین درخشان برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است، شصت‌وپنجمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان یزد-ایساتیس و شصت‌وششمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان بوشهر-خلیج فارس، به ترتیب در بهمن ۱۴۰۱ و اردیبهشت ۱۴۰۲ برگزار شد و فیلم‌هایی که سهمیه‌ حضور در چهلمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران را دریافت می‌کنند مشخص شدند.

در هر دوره از جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان، ۵ فیلم کوتاه که تندیس بهترین فیلم جشنواره، بهترین فیلم داستانی، مستند، تجربی و پویانمایی را دریافت می‌کنند، مستقیم به بخش مسابقه دور بعدی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران راه پی دا می‌کنند.

۲۴۵۲۴۵

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا