برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
سیاسی

تلاش استرالیا برای کنترل غول‌های فناوری

ناظر رقابت استرالیا روز دوشنبه اعلام کرد که قوانین رقابتی جدیدی در پاسخ به گسترش سریع پلتفرم های مربوط به شرکت‌هایی مانند آمازون، اپل، گوگل، متا و مایکروسافت الزامی است.

کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا در آخرین گزارش خود برای استعلام خدمات پلتفرم دیجیتال، این نگرانی را مطرح کرد که گسترش این پلتفرم ها خطر درگیر شدن آنها در رفتارهای مضر مانند جمع آوری داده ها و اقداماتی را که انتخاب های مشتریان را محدود می کند، افزایش داده است.

رئیس کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا گفت: «اصلاحات پیشنهادی ما شامل فراخوانی برای حمایت از مصرف‌کننده هدفمند و کدهای خدماتی خاص برای جلوگیری از رفتار ضدرقابتی توسط پلتفرم‌های دیجیتالی خاص است.»

کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا می‌گوید پلتفرم‌های دیجیتال می‌توانند با قدرت بازار قابل توجهی از شیوه‌هایی برای جلوگیری از نوآوری رقبا استفاده کنند.

این رگولاتور همچنین تعهدات اجباری جدیدی را برای تمام پلتفرم‌های دیجیتال برای رسیدگی به کلاهبرداری‌ها، برنامه‌های مضر و بررسی‌ موارد جعلی پیشنهاد کرده است.

کمیسیون رقابت و مصرف کننده استرالیا گفت: باید اطمینان حاصل شود که قوانین رقابت برای پاسخگویی به چالش‌های ناشی از فناوری‌های نوظهور مانند هوش مصنوعی و واقعیت مجازی مناسب هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا