برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
اجتماعی

حجاج از چه تاریخی برمی گردند؟

به گزارش خبرآنلاین؛پروازهای کاروان‌های ایرانی به عربستان از بامداد ۲۴ اردیبهشت‌ماه به مقصد مدینه آغاز شد و در حال حاضر از ۲۱ ایستگاه پروازی به دو فرودگاه مدینه و جده ادامه دارد و تا هفته آینده پایان می‌یابد.

ایسنا در خبری نوشت:۳۳۵ کاروان تا بامداد ۱۶ خردادماه از ایران وارد مدینه شده‌اند و جمعیت ورودی به این شهر بالغ بر ۴۶ هزار و ۱۲۶ نفر است، که از این تعداد اکنون حدود ۱۰ هزار نفر در شهر پیامبر (ص) حضور دارند.

زائران «مدینه‌قبل» پس از ۵ روز اقامت در این شهر، در میقات شجره احرام می‌بندند و با قطارسریع‌السیر راهی مکه می‌شوند که از تعداد ورودی‌ها به مدینه، تاکنون ۳۶ هزار و ۱۲۷ نفر بدون توقف در مدینه به مکه رفته‌اند.

از طریق فرودگاه جده به مکه وارد شده‌اند

درحال حاضر ۵۹ هزار و ۴۹۷ زائر در شهر مکه حضور دارند که ۲۳ هزار و ۳۷۰ نفر آنها از طریق فرودگاه جده به مکه وارد شده‌اند و ۴۳۳ کاروان ایرانی در بیش از ۶۰ هتل مکه مستقر شده‌اند.

بنابر گزارش ستاد مکه، از ابتدای اعزام حج تا بامداد ۱۶ خردادماه ۲۰۳ پرواز به فرودگاه مدینه و ۱۰۷ پرواز به فرودگاه جده انجام شده است.

امسال ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر از ایران در حج تمتع شرکت می‌کنند. آخرین پیش‌بینی سازمان حج و زیارت بر این است که اعزام زائران به عربستان تا ۲۱ خردادماه ادامه داشته باشد.

طبق تقویم عربستان، موسم حج ۱۴۰۳ از غروب جمعه ۱۴ ژوئن (۲۵ خرداد) آغاز می‌شود و در عصر روز چهارشنبه ۱۹ ژوئن (۳۰ خرداد) به پایان می‌رسد.

۴۷۲۱۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا