برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
علمی

حمله خرس غول‌پیکر و توله‌هایش به یک خودرو!

دریافت 4 MB

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، خرس از پنجه هایش برای شکستن پنجره استفاده می‌کند؛ شکستن شیشه برای لحظه‌ای او را مبهوت می‌کند. سپس، او به سمت داخل می‌رود و به جستجوی خود برای یک غذای آسان ادامه می‌دهد. اگر فکر می‌کردید که فقط خرس‌های سیاه خطری برای ورود به خانه هستند، اشتباه می‌کنید! خرس‌های گریزلی همچنین به خانه‌ها، ماشین‌ها، سطل‌های زباله و غیره نفوذ می‌کنند.

خرس گریزلی یا خرس قهوه‌ای آمریکای شمالی زیرگونه یا جمعیتی از خرس قهوه‌ای است که عموماً در ارتفاعات مناطق غربی آمریکای شمالی زندگی می‌کند. گمان می‌رود که خرس گریزلی از نژاد خرس‌های گریزلی سیاه مشتق شده باشد که در حدود ۱۰۰۰۰۰ سال پیش، از مناطق شرقی روسیه وارد آلاسکا و ۱۳۰۰۰ سال پیش با عبور از آلاسکا وارد مناطق جنوبی شده‌است.

سایر اشکال مورفولوژیکی خرس قهوه‌ای در آمریکای شمالی نیز گاهی به‌عنوان خرس گریزلی شناخته می‌شوند که شامل سه جمعیت زنده، خرس کودیاک، خرس کامچاتکا و گریزلی شبه‌جزیره‌ای و همچنین جمعیت‌های منقرض‌شده گریزلی کالیفرنیا، گریزلی مکزیکی و گریزلی اونگاوا لابرادور است. به‌طور متوسط، خرس‌های گریزلی در نزدیکی ساحل، بزرگ‌تر از گریزلی‌های دور از ساحل هستند. خرس قهوه‌ای اوسوری که ساکن روسیه، شمال چین، ژاپن و کره است نیز گاهی با عنوان «گریزلی سیاه» شناخته می‌شود.

خرس‌های گریزلی معمولاً جانورانی منزوی بوده و به تنهایی زندگی می‌کنند. البته خرس‌های گریزلی در زمان مهاجرت ماهی‌های آزاد در کناره سواحل و رودخانه‌ها و دریاچه‌ها و تالاب‌ها برای صید ماهی تجمع می‌کنند. خرس‌های ماده هر دو سال یک بار، یک تا چهار توله به دنیا می‌آورند که دارای جثه کوچکی بوده و فقط در حدود ۵۰۰ گرم وزن دارند. خرس ماده نسبت به توله‌هایش حساس است و اگر احساس خطر کند دست به حمله می‌زند. در مجموع این حیوان معمولاً از انسان‌ها دوری کرده و تا زمانی که احساس خطر یا نگرانی نکند به انسان حمله نمی‌کند.

منبع: AZ ANIMALS

  • بیشتر بخوانید:

  • برق‌گرفتگی تمساح غول‌پیکر در تماس با یک ماهی!/ فیلم

  • دم‌درازترین خروس جهان در ژاپن/ عکس

227227

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا