برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
اجتماعی

دستگیری باند کلاهبرداری جعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزا

سرهنگ کارآگاه داوری گودرزی فرمانده پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ،گفت: با وقوع کلاهبرداری‌های سریالی از شهروندان تحت عنوان جعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزا کشورهای اروپایی و آسیایی، موضوع رسیدگی به پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان در تحقیقات میدانی خود پی بردند، ۲ مرد جوان با چرب زبانی و جعل مدارک هویتی برای اخذ ویزا کشورهای مختلف اروپایی و آسیایی از شهروندان پول‌های زیادی دریافت و نهایتا متواری شده اند.

فرمانده پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت عنوان کرد: در نخستین گام با بهره‌گیری از شیوه‌های کشف نوین جرم و اقدامات اطلاعاتی گسترده مخفیگاه متهمان در شمال تهران شناسایی شد و کارآگاهان پی بردند که آن‌ها قصد دارند تا با جعل مدارک بیشتر مبالغ دیگری از شهروندان دریافت کنند.

وی متذکر شد: کارآگاهان پس از هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی راهی مخفیگاه موردنظر شدند و ۲ متهم اصلی پرونده را در یک عملیات منسجم دستگیر کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: در بررسی‌های اولیه از مخفیگاه متهمان تعداد زیادی مهر جعلی از بانک‌های دولتی، مراکز بهداشتی، دانشگاه جامع علمی و کاربردی، مدارک جعلی ورود به کشورهای همسایه، تعداد زیادی سند تک برگ خام و جعل شده، تعدادی پاسپورت کشور اروپایی جعلی، مدارک اخذ ویزا اعم از مدرک دیپلم و کارشناسی جعلی و اسلحه شکاری و فشنگ فاقد مجوز، دستبند فلزی نظامی، چراغ گردان، بلندگو، بی‌سیم، لباس نظامی و موتور سیکلت تریل فاقد پلاک و مدارک کشف شد.

سرهنگ کارآگاه داوری افزود: متهمان پس از انتقال به پایگاه سوم پلیس آگاهی در تحقیقات ابتدایی به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان با شگرد جعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزا کشورهای اروپایی و آسیایی اعتراف و ۱۵ شاکی در مواجه حضوری آن‌ها را شناسایی کردند.

فرمانده پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه خط قرمز پلیس امنیت شهروندان است و مردم موارد مشکوک را به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش دهند، خاطرنشان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهمان برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده و کشف جرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان قرار گرفتند.

دستگیری باند کلاهبرداری جعل پاسپورت و مدارک اخذ ویزا

۴۷۲۳۶

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا