برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
سیاسی

دیدار مقام باکو با مقام امنیتی تل‌آویو

در ادامه دید و بازدیدهای مقام‌های جمهوری آذربایجان و رژیم صهیونیستی از پایتخت‌های یکدیگر، دستیار الهام علی اف به فلسطین اشغالی سفرو با یک مقام امنیتی این رژیم دیدار کرد.

سفارت جمهوری آذربایجان در فلسطین اشغالی و همچنین «تساحی هانگبی» مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در پیام‌های جداگانه در شبکه «ایکس» (توئیتر سابق)، از دیدار هانگبی با حکمت حاجی اف در فلسطین اشغالی خبر دادند.

به روایت هانگبی، این دیدار عصر روز سه شنبه (دیروز) در قدس اشغالی صورت گرفت و او با این مقام جمهوری آذربایجان «گفت‌و‌گوهای سیاسی جامع» انجام داد.

از نظر مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، سفر حاجی اف به فلسطین اشغالی و رایزنی این دو با هم نشاندهنده «همکاری رو به گسترش» تل‌آویو و باکو است.

وی افزود: «(جمهوری) آذربایجان چند ماه پیش برای اولین بار سفارت خود را در اسرائیل تاسیس کرد و از آن زمان روابط بین دو کشور دارد قوی و قوی‌تر می‌شود.

سفارت باکو در فلسطین اشغالی در پیام خود در ایکس (توئیتر سابق) درباره این دیدار اعلام کرد که حکمت حاجی اف دستیار رئیس‌جمهور و رئیس اداره سیاست خارجی دفتر ریاست جمهوری آذربایجان و تساحی هانگبی درباره «روابط دوجانبه صحبت و در خصوص موضوعات منطقه‌ای تبادل نظر کردند».

سفر این مقام جمهوری آذربایجان به فلسطین اشغالی در شرایطی انجام شده که باکو فروردین ماه سال جاری سفارت خود در تل‌آویو را افتتاح کرد.

«جیحون بایراموف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان نهم فروردین ماه سال جاری به فلسطین اشغالی رفت و بعد از دیدار با همتای صهیونیست خود، سفارت باکو در تل‌آویو را رسما افتتاح کرد.

به دنبال این اقدام، گرمی روابط و دید و بازدیدهای مقام‌های رژیم صهیونیستی و جمهوری آذربایجان از باکو و تل‌آویو بیشتر شد و «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی خرداد ماه سفر رسمی به جمهوری آذربایجان انجام داد.

هرتزوگ در جریان سفر نهم خرداد ماه به باکو، با الهام علی اف دیدار کرد و ضمن موضعگیری علیه ایران به تمجید روابط خوب این رژیم و جمهوری آذربایجان پرداخت.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا