برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
علمی

روایت آمریکایی درباره دلیل سقوط هواپیمای پریگوژین در خاک روسیه!/عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هواپیمای پریگوژین سقوط کرد و رییس واگنر به همراه برخی دیگر از مقامات رده بالای این گروه شبه نظامی کشته شدند. ابتدا صحبت از موشک بود اما حالا وال‌استریت ژورنال به نقل از کارشناسان با بررسی شواهد موجود تئوری انفجار بمب داخل هواپیما را مطرح کرده است.

این کارشناس‌ها با بررسی فیلم‌های موجود از سقوط و باقیمانده لاشه هواپیما درباره دلیل سقوط هواپیمای امبرائر حامل پریگوژین نظرات کارشناسی خود را مطرح کرده است.

آن‌ها با تماشای فیلم‌ها تئوری هدف قرار گرفتن هواپیمای پریگوژین با موشک پدافندی را رد کردند. به باور آن‌ها شواهد اولیه حاکی از خرابکاری یا انفجار بمب در داخل هواپیما است و نشانه‌ای از سقوط بر اثر اصابت موشک در آن دیده نمی‌شود.

نخستین نشانه انفجار از داخل را می‌توان در تصویر زیر دید. در اثر برخورد موشک قطعا ردی از آن در آسمان به چشم می‌خورد.

رازگشایی از دلیل سقوط هواپیمای پریگوژین/ موشک یا بمب؟/ عکس

هواپیمای حامل پریگوژین، امبرائر لگاسی ۶۰۰ کارنامه‌ درخشانی دارد و تا پیش از این هنگام پرواز دچار مشکلات فنی مرگبار سازه‌ای و مکانیکی نشده بود.

رازگشایی از دلیل سقوط هواپیمای پریگوژین/ موشک یا بمب؟/ عکس

هنگام سقوط بدنه هواپیما تقریبا یکپارچه باقی مانده است که باز هم مدرکی بر رد نظریه برخورد موشک است. چرا که برخورد موشک در ارتفاع پرواز هواپیما می‌توانست صدمات بیشتری به بدنه آن وارد کند.

رازگشایی از دلیل سقوط هواپیمای پریگوژین/ موشک یا بمب؟/ عکس

در تصویر زیر خروج ماده‌ای سفید از هواپیما به چشم می‌خورد که باز هم می‌تواند نشانی از انفجار داخلی باشد. به باور کارشناسان آنچه در تصویر می‌بینید سوخت هواپیما است. برخورد موشک به احتمال زیاد باعث آتش گرفتن سوخت و مشاهده دودی سیاه هنگام سقوط می‌شد.

رازگشایی از دلیل سقوط هواپیمای پریگوژین/ موشک یا بمب؟/ عکس

شیوه سقوط هواپیما دلیل دیگری بر انفجار داخلی است. هواپیما بدون هیچ کنترلی به سمت زمین سقوط می‌کند که نشان از انفجار در قسمت عقبی و نزدیک دم آن است.

۵۸۵۸

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا