برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
سیاسی

ساخت زیردریایی هسته‌ای جدید در این کشور

وب‌سایت رسمی دولت کره شمالی بامداد جمعه اعلام کرد این کشور در راستای تلاش برای تقویت نیروی دریایی خود «یک زیردریایی هسته‌ای تاکتیکی» ساخته است.

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه کیم جونگ اون، رئیس کره شمالی روز چهارشنبه بر مراسم رونمایی از این زیردریایی نظارت کرد. او گفت ساخت این زیردریایی بخشی از تلاش‌ها برای تسلیح هسته‌ای نیروی دریایی در آینده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی گفت ساخت زیردریایی شماره ۸۴۱ که نام «قهرمان کیم کانک آک» برای آن انتخاب شده به منزله فصل جدیدی در تلاش‌ها برای تقویت نیروی دریایی کره شمالی به شمار می‌رود.

تعداد آزمایش سلاح توسط کره شمالی در سال جاری میلادی نسبت به سال‌های گذشته افزایش پیدا کرده است. ماه گذشته دومین تلاش پیونگ‌یانگ برای قرار دادن یک ماهواره جاسوسی در مدار با شکست مواجه شد.

کره شمالی می‌گوید اقدامات این کشور در واکنش به تنش‌آفرینی‌های آمریکا و کره جنوبی است. سئول و واشنگتن چندی پیش اعلام کردند به توافقی برای افزایش همکاری‌های دفاعی و مقابله با اقدامات کره شمالی دست پیدا کرده‌اند.

آمریکا و اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد از زمان اولین آزمایش اتمی کره شمالی در سال ۲۰۰۶ میلادی، چندین دور تحریم علیه کره شمالی وضع کرده‌اند.

کره شمالی علی‌رغم این تحریم‌ها بر تقویت توانایی نظامی خود برای مقابله با تهدید حضور نیروهای آمریکایی در منطقه تأکید کرده است.

کره شمالی می‌گوید تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود برای براندازی نظام حاکم در پیونگ‌یانگ پایان ندهد از برنامه موشکی و هسته‌ای خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا