برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
علمی

سگ شیائومی، نسخه رباتیک سگ دوبرمن/ عکس

شیائومی در جریان برگزاری کنفرانس جدیدش از دومین سگ رباتیک خود به نام Xiaomi CyberDog 2 پرده‌برداری کرد. ربات چهارپای جدید شیائومی طراحی متفاوتی نسبت‌به نسل اول دارد. سایبرداگ ۱ از طراحی بسیار مشابه یکی از ربات‌های شرکت بوستون داینامیکس استفاده می‌کرد، اما سایبرداگ ۲ باهویت‌تر است.

بر اساس آنچه در کنفرانس مطبوعاتی شیائومی اعلام شد، سایبرداگ ۲ به فناوری هوش مصنوعی مجهز است و می‌تواند کارهای مختلفی نظیر پشتک‌وارو انجام دهد. سایبرداگ ۲ که شبیه نسخه‌ی رباتیک سگ دوبرمن است، برخلاف بسیاری از ربات‌های بوستون داینامیکس، قیمت نسبتاً منطقی دارد. سایبرداگ ۲ برای همراهی کاربران تولید شده، نه استفاده‌ی تجاری.

سگ شیائومی، نسخه رباتیک سگ دوبرمن/ عکس

شیائومی می‌گوید که هوش مصنوعی سایبرداگ ۲ بر پایه‌ی سیستمی چندگانه توسعه داده است. در این سیستم، واحد اصلی از پردازنده NX استفاده می‌کند و در دو واحد دیگر از پردازنده‌ی دوگانه استفاده می‌شود.

سایبرداگ ۲ به چندین دوربین مجهز است، ازجمله دوربین ۱۳ مگاپیکسلی هوش مصنوعی، دوربین یک مگاپیکسلی RGB و دو دوربین چشم‌ماهی با میدان دید ۱۴۶ درجه‌ای.

سگ رباتیک شیائومی مجموعه‌ای از حسگرهای اولتراسونیک، لایدار، چشم‌ماهی و تشخیص فشار دارد تا با دقت راه برود و به موانع برخورد نکند.

سایبرداگ ۲ شیائومی به ۱۲ اندام مصنوعی مجهز است و می‌تواند با سرعت حداکثر ۵٫۴ کیلومتربرساعت راه برود. این ربات با سیستمی پویا و ویژه، تعادلش را حفظ می‌کند. اگر به سایبرداگ ۲ لگد بزنید، این ربات می‌تواند خودش را سرپا کند.

سگ شیائومی، نسخه رباتیک سگ دوبرمن/ عکس

برای توسعه‌ی هوش مصنوعی این ربات از داده‌های ۳۰٬۰۰۰ مدل سگ رباتیک استفاده شد. بر اساس گفته‌ی شیائومی، سایبرداگ ۲ با برنامه‌نویسی و رابط‌های متن‌باز ساخته شده است.

سایبرداگ ۲ در مقایسه‌ با اولین سگ رباتیک شیائومی، کوچک‌تر و سبک‌تر است. وزن این ربات به حدوداً ۹ کیلوگرم و طولش به ۰٫۳۶ متر می‌رسد.

نسل اول سایبرداگ با قیمت حدوداً ۱٬۵۰۰ دلار در دسترس قرار گرفت. شیائومی می‌گوید سایبرداگ ۲ با قیمت ۱۲٬۹۹۹ یوان (حدوداً ۱٬۸۰۰ دلار) در دسترس قرار می‌گیرد. تاریخ عرضه‌ی این ربات اعلام نشده است.

۵۸۵۸

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا