برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
سیاسی

شهادت ۴۰۰نفر در لبنان

وزارت بهداشت لبنان همچنین تأکید کرد در همین مدت حدود ۹۴ هزار نفر نیز از خانه و کاشانه خود آواره شده اند.

همزمان، دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی در جریان حمله به ۱۷ شهرک لبنان از گلوله‌های حاوی فسفر سفید استفاده کرده که بکارگیری آن در مناطق مسکونی در سطح جهان ممنوع است.

روزنامه رای الیوم امروز چهارشنبه نوشت: دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی اعلام کرد که ارتش اسرائیل از اکتبر سال گذشته (مهر ۱۴۰۲) از مهمات حاوی فسفر سفید علیه حداقل ۱۷ شهرک در جنوب لبنان استفاده کرده است که جان غیرنظامیان را به خطر انداخته و باعث شده است که شماری از آنها خانه های خود را ترک کنند.

بر اساس این گزارش، فسفر سفید ماده ای شیمیایی است که در گلوله‌های توپخانه، بمب‌ها و موشک‌ها استفاده می شود و در صورت قرار گرفتن در معرض اکسیژن مشتعل و اثرات آتش‌زای آن باعث جان باختن ناشی از سوختگی شدید و ذوب شدن اعضای بدن و صدمات شدید و مادام العمر می شود.

دیده بان حقوق بشر در گزارش خود به نقل از شهردار شهرک البستان در جنوب لبنان آورده است که دست‌کم ۲ نفر از ساکنان این شهرک به دلیل خفگی بر اثر استنشاق دود فسفر سفید به بیمارستان منتقل شده اند.

برپایه این گزارش، استفاده گسترده رژیم اسرائیل از فسفر سفید در جنوب لبنان، نیاز به قوانین بین‌المللی بازدارنده قوی‌تر در مورد سلاح‌های آتش‌زا را ضروری می‌کند.

در پی حمایت حزب الله از گروه های مقاومت فلسطینی به منظور مقابله با جنایات هولناک رژیم صهیونیستی در نوار غزه، ارتش رژیم صهیونیستی در چندماه گذشته مناطق مسکونی در جنوب لبنان را هدف حملات هوایی و توپخانه ای قرار داده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا