برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
سیاسی

ناتو در حال جنگ تمام عیار و خونین با روسیه

«دیمیتری مدودف» نایب رئیس شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه ، گفت که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ( ناتو ) در حال اجرای یک جنگ تمام عیار و خونین علیه این کشور است.

مدودف طی یادداشتی برای روزنامه «آرگیومنتز اَند فکتس» درباره جنگ روسیه و گرجستان در سال ۲۰۰۸، نوشت: «جنگ ترکیبی، اما کاملاً تمام عیار و خونینی که ناتو اکنون با ما در اوکراین به دست رژیم کی‌یف به‌راه انداخته، خودشان را تا گردن در این باتلاق گرفتار کرده است».

وی – که طی هفته‌های اخیر و در پی افزایش کمک‌های نظامی غرب به اوکراین برای جنگ با روسیه، مواضع تندتری از خود نشان داده – در ادامه توضیح داد که حقیقت این جنگ نشان می‌دهد که چگونه همه چیز به پایان خواهد رسید: «شکست ننگین رژیم کی‌یف، مانند زمانی که متجاوزان گرجستانی شکست خوردند».

رئیس جمهور سابق روسیه با بیان اینکه در آینده احتمالاً اوکراین از نقشه سیاسی جهان محو خواهد شد، افزود: «همچنین بازیگران سیاسی بی‌استعداد نیز با خفت و خواری صحنه را ترک خواهند کرد».

مدودف پیش از این نیز با بیان اینکه کل سیستم ناتو در حال جنگ با مسکو است، گفته بود که بحران اوکراین نتیجه تلاش آمریکا برای حمله مجدد به روسیه است.

مک‌های نظامی و اقتصادی فراوانی به اوکراین ارائه کردند و بسیاری از مقامات ارشد غرب بارها تمایل خود را برای مشاهده شکست روسیه در میدان نبرد اعلام کرده‌اند.

مسکو به طور مداوم از غرب خواسته است که «پمپاژ» اوکراین با تسلیحات مختلف را متوقف کند و هشدار داده است که انجام این کار تنها باعث طولانی شدن خصومت‌ها و وارد کردن آسیب بیشتر به مردم عادی اوکراین شده و در عین حال نمی‌تواند تغییری در نتیجه نهایی جنگ اوکراین به وجود آورد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا