برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
ورزشی

نامه تُند باشگاه سپاهان به فدراسیون فوتبال

نامه تُند باشگاه سپاهان به فدراسیون فوتبال

محمدرضا ساکت، مدیرعامل باشگاه فولاد مبارکه سپاهان با ارسال نامه‌ای به مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال از صحبت‌های به گفته وی «کارشناسی نشده» برخی از اعضای این فدراسیون انتقاد کرد و نسبت به برخی حواشی واکنش نشان داد.

در متن این نامه آمده است:

پیرو صحبت‌های غیرکارشناسی و غیرعلمی مطرح شده از سوی افراد منتسب به حضرتعالی و نیز مسئولان برخی از باشگاه‌ها لازم می‌دانم نکاتی را به سمع و نظر حضرتعالی برسانم.

به استحضار می‌رساند متأسفانه از ابتدای فصل نقل و انتقالات لیگ برتر، برخی افراد صاحب عنوان در مجموعه فدراسیون فوتبال، با به کار بردن الفاظ مختلف و همچنین تشویش اذهان عمومی، موجب به هم ریختن ذهن اهالی فوتبال و دستگاه های مختلف شده و برخلاف واقع، زمینه سیاه‌نمایی‌های بسیاری را برای اهالی فوتبال فراهم کرده‌اند.

در شرایطی که متأسفانه فوتبال کشور آماج حملات مختلف چهره‌های غیرفوتبالی شده و هجمه‌های سنگین علیه این صنعت پرطرفدار در کشور، ادامه حضور تیم‌های مختلف را دشوار کرده، متأسفانه عده‌ای با اظهارات بدون تعمق و تأمل، هم‌راستایی نامتجانسی را با مجموعه‌هایی خاص آغاز کرده‌اند.

این اظهارات و بعضاً خط‌دهی های رسانه‌ای که به نظر می‌رسد از منبعی به جز منابع مرتبط با فدراسیون محترم فوتبال نباشد، در آستانه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، شرایط فعالیت تیم‌های مختلف را دشوار کرده و روزانه حملات مختلفی را روانه این تیم‌ها نموده است.

البته مشخص نیست که چرا نوک پیکان این حملات، به سمت یک تیم خاص نشانه رفته و رفتارهای سایر تیم‌ها در خصوص تخلفات انجام شده، مورد سکوت واقع شده است. این در شرایطی است که طبق اذعان و اعلام مراجع مختلف سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال، باشگاه فولاد مبارکه شفاف‌ترین و دقیق‌ترین رفتار مالی و قراردادی را از خود نشان داده و تمام جزییات مالی باشگاه_برخلاف شایعاتی که درخصوص برخی باشگاه‌ها به گوش می‌رسد_ ثبت می‌شود.

از سوی دیگر عدم اشراف عزیزان تحت مدیریت حضرتعالی به الفاظ حقوقی و موارد قراردادی و اصرار به بیان نمودن موارد اشتباه در مصاحبه‌های پیاپی برای اینجانب جای سوال دارد.

طبیعتا باشگاه فولاد مبارکه سپاهان نیز مانند سایر باشگاه ها به دنبال راهی برای تقویت تیم خود بوده و برای این مقصود، از کلیه راهکارها در چارچوب قانون استفاده می‌نماید. اما به نظر می رسد این اشراف قانونی سپاهان به مذاق برخی عزیزان خوش نیامده و تمایل دارند در یک جایگاه همزمان در نقش قانون‌گذار، مجری قانون و قاضی ظاهر شوند که این خود موجب تضییع قانون و بر هم ریختن قواعد حقوقی خواهد شد.

رفتارهای دوگانه ومتناقض در خصوص باشگاه فولاد مبارکه سپاهان و سایر باشگاه‌ها، از جمله دیگر مواردی است که به نظر می‌رسد باید در خصوص آن افکار عمومی به‌ویژه هواداران باشگاه فولاد مبارکه سپاهان و اهالی فوتبال شفاف‌سازی گردد.

مطرح شدن برخی اتهامات علیه باشگاه سپاهان به ویژه در مورد قراداد کاوه رضایی و مصاحبه های جهت دار و نیز عدم روشنگری و تکذیب به موقع، مورد دیگری است که متاسفانه ذهنیتی متفاوت از گذشته نسبت به رویه عادلانه فدراسیون فوتبال ایجاد نموده است.

از طرف دیگر سکوت و انفعال مدیران شما در قبال حمله غیرقانونی سایر باشگاه‌ها به سپاهان این شائبه را بین اهالی فوتبال پیش آورده که برخی افراد در مجموعه حضرتعالی برای پیش برد اهداف خود روی ایجاد تنش بین باشگاه‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

باعنایت به آنکه رعایت عدالت، حفظ حرمت و شخصیت فدراسیون محترم فوتبال و باشگاه‌های لیگ برتری و همچنین رسیدگی به موارد حقوقی و تخلفات انضباطی، همواره از جمله شعارهای آن مدیریت محترم به شمار می‌رفته، پیگیری موضوعات مطروحه مزید امتنان خواهد بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا