برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
سیاسی

نتانیاهو پیشرفت در مبادله اسرا را تایید کرد

رسانه‌های مختلف عبری زبان به نقل از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی خبر دادند وی امروز سه شنبه از دست یافتن به پیشرفت‌‌هایی در توافقنامه اسرا سخن به میان آورده است.

نتانیاهو در این زمینه تاکید کرد، امیدواریم که در زمینه مبادله اسرا خبرهای خوبی را در آینده نزدیک اعلام کنیم.

این در حالی است که ساعاتی قبل از این اظهار نظر، خانواده اسرای صهیونیست در بند حماس همچنان ناکارآمدی کابینه نتانیاهو و اعضای کابینه جنگ را در مدیریت مسئله نزدیکانشان را مورد انتقاد قرار می‌دادند.

از سوی دیگر پایگاه عبری زبان کیپا فاش کرد به تمامی بیمارستان‌‌هایی که قرار است اسرای صهیونیست بعد از آزادی از غزه به آنجام منتقل شود، تاکید شده است این افراد حق گفتگو با رسانه‌ها را ندارند تا غائله یوخاوید لیوشیتز بانوی 87 ساله صهیونیست که بعد از آزادی از حسن رفتار حماس در مقابل دوربین رسانه‌ها تشکر و تمجید کرده بود، تکرار نشود.

براساس دستور العمل صادر شده این افراد به بیمارستان‌های شیبا، ایخلیوف، شنایدر، بیلینسون و سوروکا منتقل خواهند شد و از هم‌اکنون بخش‌های ایزوله خاصی را برای آنها تدارک دیده‌اند تا حتی اجازه برخورد با دیگر بیماران موجود در بیمارستان هم به آنها داده نشود.

افراد آزاد شده صرفا می‌توانند با اعضای درجه یک خانواده خود و پزشکان بیمارستان ملاقات کرده و نیروهای امنیتی هم بر روند این امر نظارت خواهند کرد.

بعد از آن نیز قرار است تمامی این افراد توسط روانشناسان متخصص مورد ارزیابی قرار گرفته و راهنمایی‌های لازم به آنها داده خواهد شد.

از سوی دیگر شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی هم فاش کرد: براساس توافق انجام گرفته بین اسرائیل و حماس از طریق طرف‌های میانجی، مقرر شده است که 53 اسیر موجود در غزه 40 کودک و 13 زن آزاد شوند و در مقابل 4 روز آرام سازی اوضاع که در آن روزی 6 ساعت حملات هوایی هم متوقف می‌شوند، اعمال شده و اسرائیل 150 کودک و زن فلسطینی را از زندان‌های خود آزاد کند، در کنار آن اجازه ورود مقادیر بیشتری کمک‌های بشر دوستانه و سوخت به نوار غزه داده خواهد شد.

اسرائیل موافقت کرده است در صورتی که تعداد اسرای آزاد شده به 70 نفر برسد، 6 روز آرام سازی اوضاع اعلام کرده و 240 اسیر فلسطینی را از زندان‌های خود آزاد کند.

عمیخای اشتاین روزنامه نگار صهیونیست در صفحه خود در فضای مجازی خبر داد، تمامی اسرای آزاد شده از غزه، تابیعت اسرائیلی دارند.

این در حالی است که آمیت سیگال دیگر روزنامه نگار صهیونیست فاش کرد، 150 کودک و زن فلسطینی که اسرائیل قرار است آنها را آزاد کند، هیچکدام در عملیات ضد صهیونیستی شرکت نکرده و متهم به قتل اسرائیلی‌ها نیستند.

روزنامه یدیعوت آحارانوت هم در این رابطه فاش کرد: قرار است تمامی اسرای صهیونیست آزاد شده از طریق گذرگاه رفح به مصر منتقل و از آنجا تحویل داده شوند.

حماس قرار است نام و مشخصات اسرائیلی که قصد آزادی آنها را دارد، را روز قبل از آزادی به طرف‌های ذیربط تحویل دهد.

در این مرحله هیچ یک از نظامیان، مردان و اجساد آزاد سازی نخواهند شد.

رسانه‌های صهیونیستی: اسرائیل درحال آماده‌سازی برای آزادی 300 اسیر فلسطینی است

در خبری تکمیلی پایگاه عبری زبان روتر نت اعلام کرد، همان طرف‌‌هایی که دو هفته پیش مخالف هر نوع توافقی بودند، امروز با انجام آن موافقت کرده‌اند.

به نوشته این رسانه عبری زبان، ارتش، شاباک و موساد امروز حامی توافق مبادله اسرا هستند، آنها ادعا می‌کنند که در ساعات آتش بس آنها کور نخواهند بود و قادر هستند اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کرده و هواپیماهای شناسایی همچنان بر فراز غزه در پرواز خواهند بود.

در طول چهار روز قرار است 50 اسرائیلی آزاد شوند در حالی که گفته می‌شود حماس به شکل یکجانبه‌ای تایلندی‌های موجود در غزه را آزاد خواهد کرد که شمار آنها حدود 80 نفر تخمین زده می‌شود.

قرار است روزی 12 اسرائیلی آزاد شوند تا طی 4 روز این رقم به 50 نفر برسند.

با این حال شبکه 7 تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد، با وجود آنکه جنگ باید انجام شود اما ماموریت آزاد سازی اسرا امری کاملا متفاوت است، طی روزهای گذشته ثابت شده است که ارتش اسرائیل نه تنها هیچ نقشه و پلان واضحی در رابطه با آزادی سازی آنها ندارد، بلکه مردم و جامعه نیز سراسیمه و پر اختلاف در رابطه با نحوه آزاد سازی آنها هستند.

به نوشته این رسانه عبری زبان، طی روزهای گذشته سوال بزرگی در میان اسرائیلی وجود داشت که در رابطه با آزاد سازی اسرا چه باید بکنیم، اگر اهداف آزاد سازی با اهداف عملیات در تضاد قرار بگیرند، کدام یک در اولویت قرار خواهند گرفت؟ آیا باید حماس را از بین برد یا ابتدا باید اسرا آزاد شوند؟ و آیا اصولا ارتباطی بین آزادی اسرا و از بین بردن حماس می‌توان یافت.

در خبری تکمیلی همچنین شامگاه سه شنبه شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی خبر داد، به زودی نام زندانیان فلسطینی که قرار است آزاد شوند، در یک سایت منتشر می شود تا افرادی که نسبت به آن اعتراض دارند ، آنر ا تقدیم کنند.

نیر دفوری خبرنگار نظامی شبکه 14 تلویزیون رژیم صهیونیستی هم فاش کرد ، به رغم آتش بس در غزه، اسرائیل درگیری خود را در لبنان ادامه داده و احتمال سطح واکنش های خود را در آن منطقه افزایش خواهد داد و در این مدت شاهد افزایش تنش در این منطقه خواهیم بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا