برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
سیاسی

نشست کابینه جنگ رژیم صهیونیستی درباره آتش‌بس

منابع صهیونیست اعلام کردند که کابینه جنگ رژیم صهیونیستی شامگاه امروز تشکیل جلسه می‌دهد.

سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد کابینه جنگ این رژیم شامگاه امروز برای بررسی طرح پیشنهادی برای مبادله اسرا و ازسرگیری مذاکرات آتش‌بس تشکیل جلسه خواهد داد.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد که کابینه جنگ این رژیم عصر امروز با مشارکت هیأت مذاکره کننده این رژیم جلسه‌ای برگزار خواهد کرد.

از سوی دیگر یدیعوت آحارونت اعلام کرد: نصرالله پایان جنگ در جبهه شمالی را به پایان جنگ در غزه گره زده است و از این رو باید همه نگاه‌ها به سمت مذاکرات با حماس باشد. نتیجه این مذاکرات بر تحولات جبهه شمالی تأثیرگذار است.

گفتنی است که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا شامگاه جمعه (۱۱ خرداد) ادعا کرد که رژیم صهیونیستی یک پیشنهاد جدید برای برقراری آتش‌بس و تبادل اسرا ارائه کرده و از طرفین خواست این فرصت را از دست نداده و بر سر این پیشنهاد به توافق برسند؛ پیشنهادی که شامل آزادی اسرای صهیونیست و بازسازی غزه است.

بر اساس این طرح ادعایی، ابتدا یک آتش‌بس ۶ هفته‌ای برقرار خواهد شد که در این بازه زمانی حماس و رژیم صهیونیستی برای یافتن راهی برای پایان جنگ مذاکره خواهند کرد. با این حال، اگر مذاکرات بیشتر از ۶ هفته به طول بینجامد، آتش‌بس موقت تا زمان حصول یک توافق نهایی برای پایان جنگ، تمدید خواهد شد.

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که مرحله اول این طرح ۳ مرحله‌ای رژیم صهیونیستی که ادعا می‌کند تحویل حماس شده است، شامل آتش‌بس کامل، خروج نظامیان رژیم صهیونیستی از نواحی پرجمعیت در غزه، آزادی برخی از اسیران و تحویل اجساد برخی از اسیران، بازگشت غیرنظامیان فلسطینی به منازل خود در غزه و افزایش کمک‌های انسانی می‌شود.

همچنین مرحله دوم این طرح نیز شامل پایان دائمی خصومت‌ها، تعامل برای آزادی اسیران باقی‌مانده و خروج نظامیان رژیم صهیونیستی از غزه است.

این طرح در مرحله سوم نیز شامل طرح عمده برای بازسازی غزه و تحویل اجساد اسیران به خانواده‌هایشان است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا