برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
سیاسی

نظر کارشناس صهیونیست درباره قدرت زمینی ارتش اسرائیل

تال لیو رام از تحلیلگران برجسته نظامی رژیم صهیونیستی امروز جمعه اذعان کرد که نیروهای ارتش این رژیم به شدت از هر گونه عملیات زمینی در غزه واهمه دارند.

روزنامه معاریو به نقل از رام گزارش داد، ارتش صهیونیستی در جریان جنگ سال ۲۰۱۴، خلأهای امنیتی خود را نادیده گرفت و فقط مشغول مسائلی شد که از آن تحت عنوان دستاورد یاد می‌کرد، ولی این دستاوردها به یک سطح راهبردی کارآمد در بلندمدت نمی‌رسید.

وی با بیان اینکه سرویس جاسوسی صهیونیستی نتوانست پی ببرد که حماس و سایر گروه‌های مقاومت چه چیزی در سر دارند، ادامه داد: ارتش اسرائیل برای آغاز عملیات زمینی گسترده، در سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ برنامه‌ریزی می‌کرد، ولی با شکست نیروهای زمینی آن در جنگ ۲۰۰۶ (شکست صهیونیستها در برابر حزب الله) دیگر سران سیاسی اسرائیل به ارتش اعتماد نداشتند که بتواند این عملیات را انجام دهد.

روزنامه گاردین به تازگی در تحلیلی نوشت که حمله زمینی به غزه به جای از بین بردن حماس موجب خواهد شد بسیاری از جوانان خشمگین فلسطینی برای پیوستن به این گروه ترغیب شوند.

۲۰ روز از آغاز عملیات طوفان الاقصی علیه رژیم صهیونیستی می‌گذرد. عملیاتی بی‌سابقه و غافلگیرانه‌ای که تاکنون دست‌کم به هلاکت نزدیک به ۱۵۰۰ صهیونیست منجر شده است و بیش از ۲۰۰ اسرائیلی نیز به اسارت گرفته شده‌اند.

در چنین فضایی که رژیم صهیونیستی در جبران شکست عملیاتی و اطلاعاتی‌اش در حال بمباران مستمر مناطق مسکونی، مساجد، بیمارستان‌ها، مدارس و …در غزه، است، همزمان برای نشان دادن قدرت پوشالی خود، هر روز به نوعی از آغاز عملیات زمینی علیه نوار غزه به بهانه نابود کردن حماس، باوجود همه هشدارهای موجود در این خصوص، سخن می‌گوید.

در حالی که مقامات اسرائیلی و غربی درباره حمله زمینی به نوار غزه هشدار می‌دهند، روزنامه وال‌استریت ژورنال اخیرا به نقل از مقام‌های آمریکایی و صهیونیستی گزارش داد که اسرائیل درخواست واشنگتن برای به تعویق انداختن حمله زمینی به غزه را پذیرفته است.

رام همچنین تأکید کرد که پیش از این سناریوهایی مطرح بود که گردانهای القسام –شاخه نظامی جنبش حماس- قصد دارد در جریان یک عملیات، وارد شهرکها و مناطق نظامی صهیونیستی شود، ولی این گردانها موفق شدند با به اشتباه انداختن راهبردی سرویسهای جاسوسی اسرائیلی، این عملیات را انجام دهند.

کارشناسان و تحلیلگران بر این باور هستند که القسام موفق شد در سانسور کامل اطلاعاتی و پنهان کردن مقاصد خود، این عملیات را به بهترین صورت ممکن انجام دهد؛ بدون اینکه سرویسهای جاسوسی صهیونیستی بتوانند بویی از این عملیات ببرند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا