برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
سیاسی

نقشه جدید ایلان ماسک برای ایکس

ایلان ماسک با انتشار پستی اعلام کرد که استارتاپ هوش مصنوعی xAI با پلتفرم ایکس ( توییتر سابق) ادغام خواهد شد و به‌عنوان برنامه‌ای مستقل نیز دردسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

میلیاردر معروف می‌گوید که xAI اولین مدل هوش مصنوعی خود به نام گراک (Grok) را پس‌ از ارائه‌ به همه‌ی مشترکان ایکس پریمیوم، در روز جمعه منتشر کرد.

همان‌طورکه رویترز اشاره می‌کند، هدف استارتاپ xAI ایجاد ابزارهای هوش مصنوعی جدیدی است که در درک جهان و کسب دانش به بشر کمک می‌کنند و گراک برای پاسخ به پرسش‌ها از راهکاری هوشمندانه بهره می‌برد.

ماسک از تلاش‌های شرکت‌های بزرگ فناوری در هوش مصنوعی به‌دلیل سانسور اطلاعات انتقاد کرد. ماه جولای، وی xAI را با شعار هوش مصنوعی حقیقت‌طلب راه‌اندازی کرد و گفت هدف این شرکت درک ماهیت جهان و رقابت با گوگل بارد و چت‌بات مایکروسافت بینگ است.

ماسک در بخش دیگری از صحبت‌هایش اعلام کرد که گراک به‌طور لحظه‌ای به اطلاعات ایکس دسترسی دارد که مزیت بزرگی برای این مدل هوش مصنوعی محسوب می‌شود.

هفته‌ی گذشته، ایلان ماسک به ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا، گفت که از دیدگاه او، هوش مصنوعی مخرب‌ترین نیروی تاریخ است. میلیاردر معروف در اولین اجلاس جهانی امنیت هوش مصنوعی انگلستان پیش‌بینی کرد که هوش مصنوعی بسیاری از مشاغل امروزی را از بین خواهد برد.

ماسک یکی از مؤسسان OpenAI بود؛ شرکتی که چت‌بات معروف ChatGPT را توسعه داد و با فناوری هوش مصنوعی خود، سروصدای زیادی در جهان به‌پا کرد. مالک تسلا سال ۲۰۱۸ از هیئت‌مدیره‌ی OpenAI کناره‌گیری کرد و اکنون شرکت هوش مصنوعی xAI را مدیریت می‌کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا