برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
سیاسی

نگرانی صهیونیست ها از خونسردی سیدحسن نصرالله

امروز سه‌شنبه (۱۵آگوست) رسانه‌های صهیونیستی درباره سخنان شب گذشته سیدحسن نصرالله ، دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان گزارش دادند که او «آگاهی» خود را در تحلیل «مسائل داخلی اسرائیل » نشان داد.

طبق گزارش پایگاه اینترنتی شبکه «المیادین»، «یوسی یهوشع»، خبرنگار و تحلیلگر مسائل نظامی روزنامه «یدیعوت آحارونوت»، گفت: شاید باید با سخنان نصرالله [بعضی مسائل را] تمام کنیم؛ کلام او نشان می‌دهد که تحلیلش از وضعیت داخلی اسرائیل براساس آگاهی است.

یهوشع در ادامه تاکید کرد: «نصرالله تا جایی احساس راحتی می‌کند که مثل یک تحلیلگر مسائل نظامی و سیاسی ما را بررسی می‌کند، این دلیل بسیار خوبی برای نگرانی است».

روزنامه صهیونیستی «معاریو» هم گزارش داد: «نصرالله، یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل را تهدید می‌کند که اگر به جنگ لبنان بروید، به عصر حجر باز خواهید گشت».

«حزی سمنتوف»، تحلیلگر مسائل عربی در شبکه۱۳ نیز در این باره گفت: «دبیرکل حزب‌الله همچنان اشراف خود را از اوضاع سیاسی اسرائیل نشان می‌دهد. وی در سخنرانی خود اعلام کرد که وضعیت ارتش اسرائیل در پی شکاف داخلی اسرائیل در بدترین وضعیت است».

شب گذشته سیدحسن نصرالله گفته بود: اشغالگران هیچ دستاورد واقعی در ارتش ندارند و مطمئناً ارتش عظیم و افسانه‌ای هم ندارند؛ همه دستاوردهای آن‌ها جودادن است. ضربه واقعی به ارتش اسرائیل را زمانی خواهیم دید که قانون جدید معافیت سربازی افراطیون مذهبی تصویب شود؛ اگر این قانون تصویب شود ضربه سختی به ارتش وارد خواهد شد.

وی تاکید کرده بود: اکنون و با توجه به شکاف سیاسی در اسرائیل، وضعیت کنونی ارتش در مقایسه با تمام دوران بدترین وضعیت است و این چیزی است که مقامات و افسران ذخیره اسرائیل می‌گویند. این موضوع در روزهای اخیر بین نخست وزیر، رئیس ستاد ارتش و فرمانده نیروی هوایی رژیم مورد بحث بوده است.

سیدحسن نصرالله در این سخنان که به مناسبت هفدهمین سالگرد پیروزی در جنگ۲۰۰۶ ایراد کرد، با اشاره به اینکه «مسیر محور مقاومت یک مسیر صعودی دارد»، تاکید داشت: «اگر تحولات میدان به نبرد با محور مقاومت تبدیل شود، چیزی به نام اسرائیل باقی نخواهد ماند».

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا