برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
فرهنگی و هنری

هلند با «رویاهای شیرین» به اسکار می‌رود

فیلم «رویاهای شیرین» ساخته «انا سندیارویچ» که از دیدگاهی طنزآمیز به پایان دوره استعماری هلند نگاهی دارد به عنوان نماینده هلند در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی نود و پنجمین دوره جوایز سینمایی اسکار انتخاب شد.

نخستین اکران جهانی این فیلم با نمایش در بخش بین‌المللی جشنواره فیلم لوکارنو آغاز شد و به دنبال آن «رنه ساوتندیک» بازیگر هلندی برای بازی در آن جایزه پلنگ بهترین بازیگر را دریافت کرد. «رویاهای شیرین» همچنین به عنوان نخستین اکران در آمریکای شمالی در جشنواره فیلم تورنتو نیز به نمایش گذاشته خواهد شد.

پیش از این فیلم «چهار دختر» به کارگردانی «کوثر به هنیه» به عنوان نماینده کشور تونس، سینمای کانادا با مستند «روجِک» ساخته «زین آکیول»، سینمای شیلی با فیلم «ساکنان» به کارگردانی «فیلیپ گالوز»، آلمان نیز «سالن معلمان» ساخته «ایلکر چاتاک»، اروگوئه فیلم «آلبوم خانوادگی» از «گیرمو راکامورو»، سینمای کره جنوبی فیلم «آرمان‌شهر بتنی» ساخته «تائه- هووا ئوم»، استونی مستند «خواهرخواندگی سونای دود» به کارگردانی «آنا هینتس» و کشورهای سوئیس و تاجیکستان نیز به ترتیب فیلم‌های «تندر» و «ملودی» را به عنوان نماینده رسمی خود به آکادمی معرفی کرده‌اند. فیلم «روزهای کامل» ساخته «ویم وندرس» کارگردان مطرح آلمانی به عنوان نماینده سینمای ژاپن در اسکار ۲۰۲۴ معرفی شد.

بر اساس جدیدترین قوانین اسکار، فیلم‌ها برای داشتن شرایط رقابت در شاخه فیلم بین‌المللی باید در فاصله زمانی اول دسامبر ۲۰۲۲ (۱۰ آذر ۱۴۰۱) تا ۳۱ اکتبر ۲۰۲۳ (۹ آبان ۱۴۰۲) حداقل هفت روز اکران پیاپی تجاری همراه با بلیت فروشی داشته باشند.

برای اینکه فیلم‌ها راحت‌تر الزامات آکادمی را برآورده کنند، آکادمی اجازه واجد شرایط شدن فیلم‌ها با اکران در خارج از کشور مبدا (کشور معرفی کننده) را نیز می‌دهد، مشروط بر اینکه فیلم در خارج از ایالات متحده و قلمروهای آن برای حداقل هفت روز متوالی در یک سینمای تجاری همراه با بلیت فروشی اکران شود.

آخرین مهلت معرفی فیلم از سوی کشورها برای شاخه بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۴ روز دوشنبه دوم اکتبر (۱۰ مهر) است.

۵۷۵۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا