برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
سیاسی

واشنگتن نباید برای اسرائیل از لحاظ کشتار غیرنظامیان محدودیت قائل شود

یک نماینده جمهوری‌خواه مجلس سنای آمریکا گفت آمریکا نباید هیچ محدودیتی برای تلفاتی که رژیم اسرائیل به غیرنظامیان غزه تحمیل می‌کند قائل شود.

مجری شبکه خبری سی‌ان‌ان از لیندسی گراهام پرسید: «آیا هیچ آستانه‌ای برای شما وجود دارد و اینکه آیا فکر می‌کنید که باید آستانه‌ای برای دولت آمریکا وجود داشته باشد که در آنجا بگوید: "بگذارید با توجه به تلفات غیرنظامیان یک لحظه صبر کنیم؟"»

گراهام در پاسخ گفت: «نه. اگر بعد از جنگ جهانی دوم کسی که از ما می‌پرسید "آیا باید برای اینکه ژاپن و آلمان در جنگ پیروز نشوند محدودیتی وجود داشته باشد" [چه می‌گفتیم؟]. حالا هم سوال این است که آیا اسرائیل باید در قبال کسانی که سعی می‌کنند یهودی‌ها را قتل عام کنند با محدودیتی مواجه باشد؟ پاسخ نه است. هیچ محدودیتی وجود ندارد.»

اظهارات این قانونگذار آمریکایی در شرایطی مطرح شده که وزارت بهداشت فلسطین امروز (چهارشنبه، ۱ نوامبر) اعلام کرد که شمار شهدای ناشی از حمله رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون به ۸۷۹۶ نفر از جمله ۳۶۴۸ کودک و ۲۲۹۰ زن رسیده است. ۲۲۲۱۹ نفر هم زخمی شده‌اند.

با وجود آنکه حملات اسرائیل به غزه در سراسر جهان محکوم شده مقام‌های واشنگتن همچنان هیچ انتقادی از رژیم صهیونیستی نمی‌کنند.

علاوه بر هزاران غیرنظامی که در جریان بمباران هوایی اسرائیل کشته شده‌اند، این رژیم تمام راه‌های دسترسی غیرنظامیان به آب، غذا، تجهیزات پزشکی، برق و سوخت را قطع کرده است. این اقدام منجر به فروپاشی سیستم بهداشت در غزه و تلفات گسترده حاصل از این محاصره شده است. در شرایط فعلی تنها تجهیزات امدادی مختصری از جانب مصر وارد نوار غزه می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا