برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
سیاسی

واکنش حماس به اظهارات متوهمانه نتانیاهو

«عزت الرشق» عضو دفتر سیاسی جنبش حماس به اظهارات اخیر بنیامین نتانیاهو ، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مبنی‌بر اینکه «جنگ را می‌توان با تسلیم جنبش، زمین گذاشتن سلاح‌ها و تحویل اسرا متوقف کرد» واکنش نشان داد و اعلام کرد این اظهارات مضحک و متوهمانه نتانیاهو برای مصرف داخلی است که بیانگر واقعیت وضعیت بحرانی اوست.

براساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وی در ادامه افزود نتانیاهو پس از گذشت ۲۲۰ روز از تجاوزات و جنگ نسل‌کشی علیه ساکنان نوار غزه، به هیچکدام از اهداف خصمانه خود دست نیافته است.

عزت الرشق همچنین تصریح کرد نتانیاهو با صحبت درخصوص «اطمینان از تخلیه رهبران جنبش حماس از نوار غزه و تبعید آنها» توهمات می‌فروشد که مجددا تأکید می‌کند که همواره با توهمات خود برای تحقق یک پیروزی ادعایی ادامه می‌دهد.

نتانیاهو روز دوشنبه بار دیگر اهداف متوهمانه خود برای نابودی حماس را تکرار کرد و از بررسی گزینه تبعید رهبران این جنبش توسط تل‌آویو خبر داد. وی همچنین گفت: اگر حماس خلع سلاح‌ و تسلیم شده و اسیران را تحویل دهد، جنگ ممکن است فردا پایان یابد.

هفتم اکتبر جنبش حماس فلسطین در پاسخ به حملات رژیم صهیونیستی به ملت فلسطین و مقدسات آنها، مخصوصا مسجدالاقصی به پایگاه‌های نظامی و شهرک‌های صهیونیستی اطراف غزه حمله کرد. رژیم صهیونیستی نیز در واکنش به این حمله حماس، به نوار غزه حمله کرد و ماه‌هاست که این باریکه را بمباران می‌کند.

مخالفان، معترضان و خانواده‌های اسرای صهیونیستی، نتانیاهو را به ناتوانی در دستیابی به اهداف اصلی اعلام شده جنگ، یعنی به اصطلاح نابودی حماس و بازگشت اسرای صهیونیستی از غزه متهم می‌کنند.

مخالفان رژیم صهیونیستی همچنین وزرای کابینه نتانیاهو به‌ویژه بن گویر و اسموتریچ را مسؤول عدم انعقاد توافق با حماس درباره تبادل اسرا و آتش‌بس می‌دانند زیرا این دو مقام تهدید کرده‌اند که در صورت انعقاد چنین توافقی از کابینه خارج می‌شوند و این به معنای سرنگونی کابینه است.

با میانجیگری مصر و قطر و مشارکت آمریکا، رژیم صهیونیستی و حماس ماه‌هاست که مذاکرات غیرمستقیم را برای دستیابی به توافق تبادل اسرا و آتش‌بس در نوار تحت محاصره غزه انجام می‌دهند که همچنان بی‌نتیجه است. جنگ رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه تاکنون علاوه‌ بر تخریب گسترده و مفقود شدن هزاران فلسطینی، بیش از ۱۱۳ هزار شهید و زخمی بر جای گذاشته است که بیشتر آنها زن و کودک هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا