برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
علمی

پای خانه شیشه‌ای تسلا و ایلان ماسک به فدرال کشیده شد!

دادستان‌های فدرال و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) منهتن تحقیقات خود روی تسلا را آغاز کرده‌اند تا متوجه شوند که آیا این غول خودروسازی متعلق به ایلان ماسک، برای سرمایه‌گذاری روی یک پروژه مخفی که در داخل از آن به‌عنوان خانه شیشه‌ای برای ماسک یاد شده است، از منابع مالی خود استفاده کرده یا خیر.

براساس گزارش نیویورک تایمز، دفتر دادستانی ایالات متحده ناحیه جنوبی نیویورک به دنبال اطلاعاتی در مورد مزایایی که به ماسک پرداخت شده است، میزان هزینه تسلا برای این پروژه و اطلاع دقیق از آن است. SEC نیز که به دنبال اطلاعات مشابه است، تحقیقات خود در مورد این پروژه را آغاز کرده است.

پای خانه شیشه‌ای تسلا و ایلان ماسک به فدرال کشیده شد!

چند ماه قبل نیز اعضای هیئت مدیره تسلا تحقیقات خود در زمینه سوء استفاده احتمالی ایلان ماسک از منابع شرکت برای پروژه موسوم به Project ۴۲ و اینکه او شخصا در این پروژه نقش داشته است را آغاز کرد. Project ۴۲ شامل یک سازه شیشه‌ای بزرگ می‌شود که در آستین، تگزاس در حال ساخت است.

هرچند هزینه ساخت این پروژه مشخص نیست، اما ساختمان شیشه‌ای که به آن اشاره کردیم، قرار است در نزدیکی دفتر مرکزی تسلا ساخته شود.

SEC از شرکت‌های دولتی می‌خواهد که تراکنش‌های بالاتر از ۱۲۰ هزار دلار که در آن یک شخص مرتبط دارای منافع با اهمیتی است را گزارش کنند. این آژانس همچنین می‌خواهد هر گونه امتیازی با ارزش بیش از ۱۰ هزار دلار که به مقامات ارشد اجرایی ارائه می‌شود، به سرمایه‌گذاران اعلام شود.

ماسک و تسلا در سال‌های گذشته سرمایه‌گذاری زیادی در تگزاس انجام داده‌اند. علاوه بر نقل مکان به این ایالت، ماسک در سال ۲۰۲۱ تصمیم گرفت تا دفتر مرکزی تسلا را از پالو آلتو، کالیفرنیا به آستین منتقل کند، زیرا در آن زمان با مشکلاتی از جمله «نظارت بیش از حد، شکایت بیش از حد و مالیات» کالیفرنیا مواجه شده بود. در مقابل، تگزاس از درآمد شخصی افراد و سود سرمایه‌ای مالیات دریافت نمی‌کند که این امر برای ثروتمندترین فرد جهان می‌تواند بسیار جذاب باشد.

۲۲۷۲۲۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا