برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
سیاسی

پیامدهای فاجعه بار تشدید درگیری با روسیه از زبان شویگو

وزیر دفاع روسیه روز سه شنبه آمریکا را به دامن زدن تنش در سراسر جهان متهم کرد

به گزارش وبگاه شبکه خبری «فاکس نیوز»، « سرگئی شویگو » در سخنانی در مجمع دفاعی در پکن در چین گفت: «آمریکا سال‌ها عمداً پایه‌های امنیت بین‌المللی و ثبات راهبردی، از جمله توافق‌نامه‌های کنترل تسلیحات را تضعیف و ویران کرده است.»

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) روز دوشنبه اعلام کرد که به دنبال ساخت بمب اتمی است که ۲۴ برابر قوی‌تر از بمب‌هایی است که در جنگ جهانی دوم بر ژاپن پرتاب شده است

شویگو گفت که آمریکا و متحدان غربی این کشور، روسیه را از طریق ناتو تهدید می‌کنند و به بهانه گفت‌وگو و همکاری با کشورهای منطقه تلاش می‌کند ردپای خود را گسترش دهد.

«جان پلامب» معاون پنتاگون در امور سیاست فضایی گفت: «اعلام امروز منعکس کننده محیط امنیتی در حال تغییر و تهدیدهای فزاینده از سوی دشمنان بالقوه است. آمریکا موظف است به ارزیابی و بررسی توانایی‌های مورد نیاز ما برای بازدارندگی و در صورت لزوم پاسخ به حملات راهبردی ادامه و به متحدان خود اطمینان دهد».

این بمب اتمی ۲۴ برابر بزرگتر از بمبی است که در طول جنگ جهانی دوم در هیروشیما ژاپن پرتاب شد. بمب جدید قدرتمند همچنین شامل ویژگی‌های ایمنی، امنیت و دقت خواهد بود.

شویگو گفت: «تشدید مداوم درگیری با روسیه، خطر درگیری نظامی مستقیم بین قدرت‌های اتمی را به همراه دارد که مملو از پیامدهای فاجعه‌بار است».

بمب‌ اتمی که در شهر هیروشیما منفجر شد معادل ۱۵ هزار تن تی‌ان‌تی بوده است. دمای زمین در لحظه انفجار بمب به چهار هزار درجه رسید و باران رادیواکتیوی بر روی دو شهر هیروشیما و ناگازاکی فرود آمد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا