برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
علمی

«چشم مار» در ارتش آمریکا!

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با گذشت سالها او سرگرمی خود را به یک حرفه تبدیل کرد. او اکنون در آزمایشگاهش در موسسه فناوری فلوریدا در ملبورن وقت خود را صرف کاوش در دنیای مارها می کند. رازهایی که او از خزندگان جذابی که در آزمایشگاهش زندگی می‌کنند می‌آموزد، می‌تواند روزی به پیشرفت‌های بزرگی در همه چیز منجر شود، از موشک‌های جستجوگر گرما برای ارتش تا دستگاه‌های کوچکی که ممکن است به پزشکان در یافتن تومورها در بدن انسان کمک کند.

بیشتر بخوانید:

تجهیزات تا سرویس‌ها و سرعت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به روایت شاهد عینی!

عکس | وقتی شیطان سدان خانواده می‌شود!

این به این دلیل است که افعی‌های گودال مانند مارهای زنگی و گروهی از مارها از جمله پیتون‌ها یا بوآها می‌توانند به معنای واقعی کلمه جهان را به دو صورت متفاوت ببینند. آن‌ها می‌توانند مانند انسان‌ها از چشمان خود برای ایجاد تصویری بصری از دنیای اطراف خود استفاده کنند، یا می‌توانند از حسگرهای مادون قرمز فوق‌العاده حساس خود برای ایجاد تصویری مشابه بر اساس گرمای ساطع شده توسط اجسام در محیط خود استفاده کنند.

آن‌ها می‌توانند بین این دو سیستم به عقب و جلو حرکت کنند، یا از هر دو به طور همزمان استفاده کنند.

ارتش‌آمریکا چشم مار را به خدمت گرفت!/ عکس

حسگرهای مادون‌قرمز چشمان این مار، ۱۰ برابر قوی‌تر از ساخته دست بشر است!

چیزی که گریس را برای سال‌ها مجذوب خود کرده است این است که چگونه مارها می‌توانند کارهای زیادی را با این مقدار کم انجام دهند. به عنوان مثال، یک مار زنگی دارای یک گودال کوچک در هر طرف سر خود است که با هزاران سلول گیرنده پر شده است که در واقع حسگرهای مادون قرمز در اندازه میکروسکوپی هستند. گریس، استاد زیست‌شناسی در فناوری فلوریدا، می‌گوید با وجود اندازه کوچکشان، حسگرها حداقل ۱۰ برابر حساس‌تر از بهترین حسگرهای مادون قرمز مصنوعی هستند که تا کنون ساخته شده‌اند.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

227227

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا