برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
علمی

چهره‌های عجیبی که از دل آب بیرون زدند!/ عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، خشکسالی شدید در بخش‌هایی از آمازون منجر به کاهش چشمگیر سطح آب رودخانه‌ها شده‌است و ده‌ها سنگ غوطه‌ور در زیر آب را با کنده‌کاری‌هایی از اشکال انسانی که ممکن است قدمت آن‌ها به حدود ۲۰۰۰ سال قبل بازگردد، در معرض دید قرار داد. یکی از ساکنان قدیمی مانائوس، بزرگ‌ترین شهر آمازون، گفت که درباره حکاکی‌های صخره‌ای از دوستانش شنیده و می‌خواهد آنها را بررسی کند. او پس از مشاهده آثار خیره کننده، گفت:«فکر می‌کردم دروغ است، من ۲۷ سال در مانائوس زندگی کرده‌ام و هرگز این مورد را ندیده بودم.

ظاهر شدن صورت‌هایی عجیب در کف رودخانه آمازون!/ عکس

حکاکی‌های صخره‌ای معمولاً قابل مشاهده نیستند زیرا توسط آب‌های رودخانه پوشانده شده‌اند، اما جریان آب‌های این رودخانه در هفته گذشته پایین‌ترین سطح خود را در ۱۲۱ سال گذشته ثبت کرد.

سطح حکاکی‌ها در ساحل رودخانه دانشمندان و عموم مردم را خوشحال کرد، اما سوالات نگران کننده‌ای را نیز ایجاد کرده است. یکی از ساکنان این منطقه گفت:«ما می‌آییم، به نقش‌ها نگاه می‌کنیم و فکر می‌کنیم زیبا هستند. اما در عین حال، این موضوع نگران کننده است؛ من به این فکر می‌کنم که آیا این رودخانه ۵۰ یا ۱۰۰ سال دیگر وجود خواهد داشت.»

ظاهر شدن صورت‌هایی عجیب در کف رودخانه آمازون!/ عکس

خشکسالی در آمازون در هفته‌های اخیر سطح رودخانه‌ها را به شدت کاهش داده و منطقه‌ای را تحت تأثیر قرار داده است که برای حمل و نقل و آذوقه به پیچ و خم آبراه‌ها وابسته است. دولت برزیل کمک‌های اضطراری را به این منطقه، جایی که معمولاً سواحل رودخانه‌های شلوغ و پر از قایق‌های سرگردان است، فرستاده است.

متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.

  • بیشتر بخوانید:

  • اشتهای سیری‌ناپذیر کروکودیل‌های غول‌پیکر اندونزی برای شکار انسان!

  • موش یا گوزن، جانور عجیبی که گمان می‌رفت منقرض شده/ عکس

  • راز زندگی طولانی سگی که رکورددار گینس شد!/ عکس

227227

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا