برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
اجتماعی

گربه عجیبی که رنگ عوض می‌کند!/ عکس

تینا مزدکی_ اولین سیامی در سال ۱۸۷۹ به عنوان هدیه‌ای از سوی کنسولگری ایالات متحده در بانکوک به لوسی وب هیز، همسر رئیس جمهور رادرفورد هیز، وارد ایالات متحده شد؛ با ۷۳ نژاد گربه تشخیص سیامی‌ها ممکن است دشوار به نظر برسد. با اینحال سیامی‌ها به‌خاطر تیرگی در نواحی چشم‌ها، دم‌ها و پاهایشان شناخته می‌شوند که در برابر بدن کرم‌رنگ و چشم‌های آبی درخشان آن‌ها برجسته می‌شوند. سیامی یکی از نژادهای شناخته شده در جهان است.

گربه عجیبی که رنگ عوض می‌کند!/ عکس

نقاط تیره‌ای که در بدن سیامی‌ها شکل گرفته‌است، در نتیجه یک جهش ژنتیکی به نام ژن هیمالیا است که در سال ۲۰۰۵ در این نژاد کشف شد. ژن مغلوب که از هر دو والدین منتقل شده‌است، همچنین به این گربه خز حساس به دما می‌دهد که می‌تواند رنگ آن را تغییر دهد.

گربه عجیبی که رنگ عوض می‌کند!/ عکس

در رحم، بچه گربه‌های سیامی در دمای حدود ۱۰۱ فارنهایت، دمای طبیعی یک گربه رشد می‌کنند. پس از تولد، بچه گربه‌های تمام سفید در نهایت شروع به هم‌دما شدن می‌کنند و قسمت‌هایی از بدن آن‌ها، مانند دم، پاها، گوش‌ها و صورت آن‌ها تغییر رنگ می‌دهد.

دمای محیط باعث می‌شود که ژن هیمالیا ملانین بدن را فعال کند، رنگدانه‌ای که در افراد نیز یافت می‌شود. به همین دلیل است که بدن گرمتر گربه سیامی روشن می‌ماند، اما قسمت های سردتر آنها با بلوغ تیره‌تر می‌شوند.

منبع: nationalgeographic

  • بیشتر بخوانید:

  • مشاهده «ویروس‌های خون‌آشام» برای اولین بار در آمریکا/ عکس

  • موجود عجیبی که در کنار یک سطل زباله پیدا شد!/ عکس

۲۲۷۲۲۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا