برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
فرهنگی و هنری

یک انیمیشن وارد رقابت اسکار بین‌المللی شد

انیمیشن «چهار روح کایوت» ساخته «آرون گادر» که پیش از این برنده جایزه هیات داوران جشنواره فیلم انسی و همچنین بهترین فیلم انیمیشن شانگهای شده بود، تکنیک دو بعدی و سه بعدی را ترکیب می‌کند و داستان گروهی از نوجوانان بومی آمریکایی را دنبال می کند که با یک پروژه خط لوله نفت روبرو می شوند.

سینمای مجارستان که از سال ۱۹۶۵ در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز اسکار شرکت می‌کند تاکنون ۱۰ بار با فیلم‌های خود توانسته به جمع نامزدهای نهایی این شاخه راه یابد و دو بار نیز این جایزه را کسب کرده کرده که آخرین بار آن به سال ۲۰۱۵ و فیلم «پسر سائول» ساخته «لاسلو نمش» بازمی‌گردد.

تاکنون کشورهای ترکیه، هند، استرالیا، بوتان، بلغارستان، کلمبیا، شیلی، کامبوج، ژاپن، آلمان، کره جنوبی، سوئیس، پرو، رومانی، سوئد، تایوان، تاجیکستان و تونس نیز فیلم برگزیده خود را برای اسکار ۲۰۲۴ به آکادمی معرفی کرده‌اند.

بر اساس قوانین اسکار، فیلم‌ها برای داشتن شرایط رقابت در شاخه فیلم بین‌المللی باید در فاصله زمانی اول دسامبر ۲۰۲۲ (۱۰ آذر ۱۴۰۱) تا ۳۱ اکتبر ۲۰۲۳ (۹ آبان ۱۴۰۲) حداقل هفت روز اکران پیاپی تجاری همراه با بلیت فروشی داشته باشند.

برای اینکه فیلم‌ها راحت‌تر الزامات آکادمی را برآورده کنند، آکادمی اجازه واجد شرایط شدن فیلم‌ها با اکران در خارج از کشور مبدا (کشور معرفی کننده) را نیز می‌دهد، مشروط بر اینکه فیلم در خارج از ایالات متحده و قلمروهای آن برای حداقل هفت روز متوالی در یک سینمای تجاری همراه با بلیت فروشی اکران شود.

آخرین مهلت معرفی فیلم از سوی کشورها برای شاخه بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۴ روز دوشنبه دوم اکتبر (۱۰ مهر) است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا