برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
سیاسی

۱۱ پایگاه نظامیان اوکراین به تصرف روسیه درآمد

وزارت دفاع روسیه تصاویری از آزادسازی منطقه «نووسیولوفسکوئه» ( لوهانسک ) را منتشر کرد.

در بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع روسیه در این ارتباط آمده است: نظامیان واحد نیروهای غربی نیروهای مسلح روسیه، ۱۱ پایگاه نیروهای مسلح اوکراین را به تصرف خود درآوردند.

بیانیه مذکور در ادامه اضافه می کند: تلفات ارتش اوکراین در این حمله به بیش از ۱۰۰ نفر رسید. ۶ نفر نیز تسلیم شدند.

این در حالیست که وزارت دفاع روسیه ساعاتی پیش در بیانیه‌ای در خصوص روند ادامه عملیات ویژه روسیه در اوکراین در ۲۴ ساعت گذشته اعلام کرد: نیروهای مسلح اوکراین تلاش های ناموفقی برای انجام اقدامات تهاجمی در محورهای دونتسک و کراسنولیمانسکی انجام دادند. در محور دونتسک، تلفات دشمن به ۲۳۰ نیرو و تجهیزات نظامی رسید. بیش از ۱۷۵ نظامی اوکراینی در محور زاپروژیا کشته شدند.در محور دونتسک جنوبی نیروهای اوکراینی در مناطق سکونتگاه های دونتسک شکست خوردند و تلفات آنها بیش از ۲۱۰ نیروی نظامی بود. ۱۴۰ سرباز اوکراینی در محور کوپیانسکی کشته و یک هویتزر کراب تولید لهستان هم منهدم شد.

ضدحملات ارتش اوکراین که از ماه‌ ها پیش مقامات و رسانه‌ های غربی و اوکراینی با آب‌وتاب فراوان وعده آن را داده بودند، سرانجام ۴ ژوئن (۱۴ خرداد) بی‌سروصدا و بدون اعلام رسمی در محورهای مختلف آغاز شد و بنا بر گزارش‌ها، نیروهای اوکراینی نه تنها تاکنون موفق به شکست خطوط دفاعی ارتش روسیه و پیشروی چشمگیری نشده‌اند، بلکه حجم زیادی از تجهیزات نظامی مدرن اهدایی غربی‌ها نیز در این ضدحملات نابود شده یا سالم به تصرف نیروهای ارتش روسیه درآمده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا