برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
اجتماعی

این خوراکی‌ها صورت شما را زشت می‌کند

اغلب با این که شنیده ایم شیرینی، قند و شکر برای بدن و سلامتی خوب نیست؛ اما باز هم عاشق آنها هستیم. خیلی از ما نمی‌ توانیم بدون دسر شکلاتی یا بستنی های متنوع زندگی خود را پیش ببریم؛ البته این نکته را هم در نظر بگیرید که اضافه کردن یک قاشق شکر به قهوه روزانه یا گهگاهی خوردنِ شیرینی برای شما مضر نیست، بلکه قند بیش از حد می تواند بر سلامت تان تأثیر بگذارد و جالب است بدانید که همه قند ها به یک اندازه آسیب ‌زننده نیستند.

این نوع فروکتوز بدترین نوع قند برای سلامت و زیبایی است
طبق مطالعات موجود؛ شما نباید در طول روز بیش از ۳۶ گرم قند یا شیرینی مصرف کنید؛ در صورتی که در کشور بزرگی مثل ایران افراد جوان در طول روز؛ حدودِ ۷۷ گرم قند استفاده می‌ کنند که‌ این قند بر روی پیری زودرس تاثیر گذار است و در یک جمله، زیبایی و جوانی چهره شما را نابود میکند.

مصرف زیاد ساکروز و فروکتوز که در غذاهای صنعتی و نوشیدنی ها وجود دارد هم این روزها رایج شده است. فروکتوز موجود همراه با ساکاروز متابولیسم و سوخت و ساز را تحت تاثیر قرار می دهد و باعث ایجاد چربیِ اضافه در بدن خواهد شد.

اگر برچسب روی مواد خوراکی و نوشیدنی ها را ببینید، متوجه می شوید که داخل آنها فروکتوز وجود دارد که یک شیرین کننده مایع است و از نشاسته ذرت به دست می آید و همانطور که گفته شد؛ برای بدن مضر است.

چرا شربت ذرت با فروکتوز بالا برای سلامتی مضر است؟
فروکتوز یک نوع قند است که در کبد متابولیز می شود و به صورت مستقیم وارد کبد شده و فرایند تولید چربی را آغاز می کند که باعث تحریک تولید تری گلیسیرید و کلسترول می شود.

در واقع مصرفِ مقادیر کمی از فروکتوز؛ آن هم هر چند وقت یکبار به احتمال زیاد ضرر زیادی نخواهد داشت؛ اما از آنجایی که به بسیاری از غذا ها و نوشیدنی ‌های فرآوری ‌شده اضافه می ‌شود، اندازه ‌گیری میزان مصرف واقعاً دشوار است.

از طرفی هم تحقیقات نشان داده که مصرف بیش از حد فروکتوز بر عملکرد کنترل مرکزی اشتها در مغز تأثیر می گذارد و باعث می شود تا افراد تمایل به خوردنِ بیشتر داشته باشند که منجر به چاقی می شود.

فروکتوز زیاد همچنین عاملی برای دیابت، التهاب، تری گلیسیرید بالا و کبد چرب غیرالکلی است.

۲۳۳۲۳۳

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا