برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
سیاسی

حمله کاخ سفید به ایلان ماسک

ماسک در این توئیت ، با عنوان «حقیقت واقعی» یهودیان را به تضعیف تمدن غرب از طریق حمایت از مهاجرت متهم کرد.

سخنگوی کاخ سفید افزود: ما این گونه ترویج نفرت انگیز یهودی ستیزی و نفرت نژاد پرستانه را که بر خلاف ارزش های بنیادی ما آمریکایی هاست، در قوی ترین شکل ممکن محکوم می کنیم.

براساس این گزارش، پس از آن که ایلان ماسک با انتشار پستی در شبکه ایکس، در این باره که سفیدپوستان در کشورهای غربی «در حال جایگزینی» با شمار انبوهی از مهاجران از کشورهای جنوب جهانی هستند، موجی از انتقادات را علیه خود برانگیخت.

بر این اساس، این تئوری توطئه که یهودیان مسئول هموار کردن مسیر این جایگزینی از طریق حمایت از مهاجرت و جایگزینی مهاجران هستند، همان عقیده فرد مسلحی است که با حمله به کنیسه یهودیان در شهر پیتسوبرگ، باعث مرگ ۱۱ نفر شد. این حمله که در اکتبر ۲۰۱۸ اتفاق افتاد، مرگبارترین حمله ضد یهودی در تاریخ آمریکا بوده است.

این نخستین باری نیست که ماسک درباره مهاجرت اظهاراتی بیان می کند که مورد انتقاد شمار زیادی قرار گرفته و منعکس کننده عقاید راست گرایان افراطی است.

وی پیشتر در ماه سپتامبر نیز اقدام آلمانی ها در نجات جان پناهجویانی که در معرض خطر در دریای مدیترانه هستند و انتقال آنها به اروپا را «احساسات تهاجمی» خوانده بود. این اصطلاحی است که معمولا از آن برای به تصویر کشیدن مهاجران به عنوان نیروهای متخاصمی که بیشتر از درخواست پناهندگی، قصد تصاحب یک کشور را دارند، استفاده می شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا