برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
سیاسی

غرب از ترس روسیه هیچ عجله‌ای برای ارسال اف-۱۶ به اوکراین ندارد

"فیلیپ بریدلاو"، ژنرال چهار ستاره نیروی هوایی آمریکا و فرماندهی سابق نیروهای متحد در اروپا می‌گوید، بسیاری از کشورها در حال حاضر برای آغاز آموزش خلبانان اوکراینی برای پرواز با جنگنده‌های اف-۱۶ آماده هستند. برنامه‌های مقدماتی شکل گرفته‌اند اما بخش اعظم کُند شدن این روند از داخل آمریکا نشات می‌گیرد.

بریدلاو گفت: به خاطر نگرانی از اینکه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در واکنش به این برنامه دست به اقدامات خاصی نزند، خودداری‌ها و پرهیزهایی در رابطه با انجام سریع یک سری برنامه‌ها وجود دارد. همان طور که بارها گفته‌ام، این تردید در رابطه با جنگنده‌های اف-۱۶ نیز وجود دارد.

وی افزود: تحولات در رابطه با تامین جنگنده‌های اف-۱۶ برای اوکراین نشان می‌دهد که سیاست روسیه برای ارعاب غرب بسیار تاثیرگذار بوده است.

بریدلاو در ادامه گفت: نیروهای زمینی پوتین، او را در میدان جنگ ناامید کرده‌اند. اما جنگ ارعاب پوتین، جنگش برای جلوگیری از یکسری اقدامات و برنامه‌های غرب، موفقیت‌آمیز بوده است. و این چیزی است که پوتین سخت به آن تکیه کرده است. این ارعاب منجر به بازدارندگی و کند شدن روند برنامه‌هایی چون ارسال جنگنده‌های اف-۱۶ شده است.

۱۱ ژوئیه سال جاری میلادی اوکراین تفاهم‌نامه‌ای را با ۱۱ کشور در نشست ناتو در ویلنیوس امضا کرد. این تفاهم‌نامه شرایط آموزش خلبانان اوکراینی برای پرواز با جنگنده‌های اف-۱۶ را تشریح می‌کند.

این آموزش قرار است در اوت آغاز شود اما گزارشات رسانه‌ای حاکی از آنند که آمریکا هنوز برنامه نهایی برای آموزش خلبانان اوکراینی برای پرواز با جنگنده‌های اف-۱۶ را تایید نکرده چرا که کشورهای اروپایی هنوز با همه بندها موافقت نکرده‌اند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا