برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
علمی

کشف بقایای کشتی ۲ هزار ساله با باری عجیب/ عکس

داخل این کشتی که قدمت آن به قرن دوم یا اول قبل از میلاد برمی‌گردد، پر از صدها کوزه سفالی روم باستان بوده است که به آن «آمفورا» گفته می‌شود. طبق گزارش منابع ایتالیایی، این کشتی احتمالاً از اسپانیا آمده و محموله‌ای از زیتون، روغن زیتون، هلو و انجیر را حمل می‌کرده است.

کشتی رومی در نزدیکی شهر «چیویتاوکیا» در ناحیه لاتزیو کشف شده است. همچنین مقامات این کشتی را در بستری شنی به عمق حدود ۱۶۰ متر پیدا کرده‌اند.

کشف بقایای کشتی ۲ هزار ساله با باری عجیب/ عکس

کارابینیری‌ها در بیانیه‌ای اعلام کردند: «این کشف استثنایی نشان‌دهنده نمونه مهمی از کشتی‌های غرق‌شده رومی است که هنگام تلاش برای رسیدن به ساحل با خطرات دریا روبه‌رو شده و همچنین راه‌های تجارت دریایی باستانی را نشان می‌دهد.»

آن‌ها همچنین اشاره کردند که مقامات محلی هم‌اکنون درحال انجام تمام اقدامات لازم برای حفاظت از این محوطه باستانی هستند.

این کشتی احتمالاً بخشی از Cura Annonae بوده است (نهادی در روم باستان که مسئول واردات و توزیع غلات به ساکنان شهرهای رم بود). خط ساحلی دریای مدیترانه ایتالیا مملو از کشتی‌های غرق‌شده روم باستان است. سال گذشته نیز نمونه دیگری توسط باستان‌شناسان کشف شد که قدمت آن به ۲۲۰۰ سال قبل برمی‌گردد. نکته جالب اینکه در آن کشتی هم کوزه‌هایی برای حمل مواد غذایی به سواحل پالرمو وجود داشت.

۵۸۵۸

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا