برای تماس با ما mail@smto.ir همچنین میتوانید با شماره موبایل 09121119980 تماس بگیرید
اجتماعی

کرمانشاه میزبان نخستین سمینار بین‌المللی تازه‌های درمانی و مراقبتی مسمومیت‌ها شد

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین کرمانشاه، منوچهر فاضلی عصر امروز (شنبه) در نشست با اصحاب رسانه که در سالن جلسات بیمارستان امام خمینی (ره) برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و بیمارستان امام خمینی (ره) کرمانشاه برگزار کننده نخستین سمینار بین‌المللی تازه‌های درمانی و مراقبتی مسمومیت‌ها در کشور است.

وی افزود: اساتید شرکت‌کننده در این سمینار ٢٩ نفر هستند که شامل تعدادی از اساتید خارج از کشور است، بلالی پدر علم سم‌شناسی ایران شرکت کننده اصلی این سمینار، رئیس بیمارستان اورژانس اربیل عراق، یکی از اساتید دانشگاه اربیل عراق (به صورت وبیناری)، گرجی متخصص علوم اعصاب استاد و بنیانگذار علوم اعصاب شفا در تهران و مرکز خیریه رضوی در مشهد نیز در این سمینار حضور دارند.

رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) استان کرمانشاه تصریح کرد: بخش مسمویت این بیمارستان مرکزی در غرب کشور است که از استان‌های مجاور به این بخش مراجعه می‌کنند و به صورت ٢۴ ساعته با نیروهای تخصصی در خدمت مردم است.

وی گفت: این سمینار از ١٠ آبان ماه الی ١٢ آبان ماه برگزار می‌شود و اساتید شرکت کننده در آن از امکانات درمانی و مناطق دیدنی استان بازدید می‌کنند و این افتخاری است که جنبه‌ تاریخی و میراثی استان را معرفی کنیم و از جنبه‌های مراقبتی استان و بخش مسمویت نیز بازدید شود.

فاضلی بیان کرد: بعد از این سمینار نقاط قوت و ضعف را در استان بیشتر خواهیم شناخت و روش‌های درمانی خود را مورد بررسی و نظر اساتید قرار می‌دهیم و سبب می‌شود از امکانات تشخیصی بهره و از آن برای پیشرفت و پیشبرد علوم سم شناسی استان استفاده کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بیمارستان امام خمینی (ره) استانداردهای ساختمان بیمارستان را ندارد و بسیار قدیمی است و از سال ١٣۵٧ رسما افتتاح شده است.

این مسئول تشریح کرد: این بیمارستان بخش‌های تخصصی گوش و حلق و بینی، چشم و مسمومیت را دارد و چندین استان مجاور را هم پوشش می‌دهد و به نوعی قطب غرب کشور است.

وی گفت: تمام جراحی تخصصی گوش و حلق و بینی با تجهیزات تخصصی و فوق تخصصی در این بیمارستان انجام می‌شود و کارایی بسیار بالایی دارد در بخش چشم هم شاخه‌های تخصصی و فوق تخصصی با کمترین تعرفه درمانی خدمات ارائه می‌دهند.

به گفته فاضلی در بخش کرونا بیمارستان امام خمینی (ره) جزء بیمارستان‌های رکنی در استان کرمانشاه بوده و انواع عوارض و درگیری چشم و گوش و حلق و بینی را انجام داده و شهدای بزرگی در این راه تقدیم شد.

وی تأکید کرد: بخش گوش و حلق و بینی این بیمارستان با ١٨ دستیار تخصصی، ١٠ عضو هیئت علمی و چندین نفر اعضا کمکی به اضافه آموزش پزشکی عمومی انجام وظیفه می‌کنند.

رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) استان کرمانشاه اضافه کرد: اعمال جراحی بیمارستان امام خمینی (ره) که در حال گسترش آن هستیم شامل سرطان‌های سر و صورت و دیگر حوزه‌ها است.

وی گفت: نیازمند خیرین سلامت و مجموعه بیمارستانی خوب هستیم که اقدامات پژوهشی هم انجام شود در حال حاضر بیمارستان امام خمینی (ره) ٢٢٠ تخت دارد که ١٨٠ تخت فعال در بخش‌های مختلف داخلی، آی.سی.یو، عفونی، چشم، گوش و حلق و بینی، وی.آی.پی، کاشت حلزون، اتاق عمل، بخش مسمویت، اورژانس، پوست و سرطان‌های سر و گردن هستند.

این مسئول ادامه داد: ضریب اشغال برخی بخش‌ها ١٠٠ درصد الی ٧٠ درصد در بخش‌های مختلف است و برخی امکانات تجهیزاتی کمبود دارند که باید کمک شود و در حوزه مسمویت، بیمارستان امام خمینی (ره) سومین بیمارستان در کشور است.

فاضلی عنوان کرد: آمار اعمال جراحی بیمارستان امام خمینی (ره) ماهانه حدود سه هزار عمل است و نیروی انسانی این بیمارستان ٨١٢ نفر است که در بعضی بخش‌ها کمبود نیرو داریم.

۴۶

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا